WWW.FIKRA.GEN.TR  Kafadan bıçaklandı, fark etmedi


Bıçaklı bir gencin saldırısına uğrayan Amerikalı çavuş, göz boşluğundan beynine kadar saplanan bıçağı hissetmedi

IRAK’ta bıçaklı bir gencin saldırısına uğrayan Amerikalı çavuş Dan Powers, göz boşluğundan beynine kadar saplanan bıçağı hissetmediğini söyledi.

Mucize eseri kurtulan Powers, hayatını kurtarmak için mücadele eden herkese minnettar. Dan Powers ikinci Irak seferinde başkent Bağdat’ın doğusunda görev almıştı. Amerikalı çavuş, bir patlama sonrasındaki olay mahallinde araştırma yaparken kendisine yaklaşan Iraklı genci farketmedi. "Boynuma çamaşır ipi dolandı gibi oldu, başımın bir tarafına darbe indiğini hissettim" diyen Powers, saldırganla boğuşmaya başladığında 22 santimlik bıçağın kafasına saplı olduğunu farketmediğini söyledi. Saldırganı, Iraklı güvenlik güçlerine teslim eden Dan Powers, çevresindeki insanların, "Başınıza bıçak saplanmış" uyarıları üzerine durumun farkına vardı.

Acilen hastaneye kaldırılan Dan Powers, göz boşluğundan beynine kadar dayanan bıçağın çıkarıldığı operasyonda ölümle burun buruna gelmiş. Ameliyatta yaklaşık 2 litre kan kaybetmiş. Şimdi nekahat dönemini ABD’deki ailesinin yanında geçiriyor. Bıçaklı saldırıya rağmen hiçbir hayati fonksiyonu zarar görmeyen Powers, doktorlara göre çok şanslı.

02 Kasım 2007 Cuma
www.gazetevatan.com  www.fikra.gen.tr